Chorwacja

Chorwacja

Pirovac

Rejsy w Chorwacji to idealny sposób na wypoczynek, spotkanie fajnych ludzi, poznanie lokalnej kultury, kuchni oraz niezwykle urokliwych chorwackich wysp.

Rodzinny rejs w Chorwacji to cały tydzień odpoczynku i wyjątkowa okazja, by rozpocząć wakacyjny sezon! Przez tydzień rejsu planujemy beztroskie żeglowanie, zwiedzanie uroczych miasteczek, odkrywanie tajników bałkańskiej kuchni oraz mnóstwo innych atrakcji zarówno dla rodziców jak i dzieci.

Chorwacja gwarantuje malownicze krajobrazy, śródziemnomorskie słońce i nieskazitelny błękit Adriatyku. Zapewniamy świetną organizację, dobrą zabawę i niesamowitą atmosferę. Dołącz do nas!

Rejsy jachtem Pirovac

Czarter jachtu Chorwacja

W drugiej połowie czerwca i na początku lipca proponujemy rejsy na Adriatyku. Odwiedzimy wyspy wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża. Zwiedzimy miasteczka, będziemy się budzić w cudownych zatoczkach. Zabawa, wypoczynek, sielanka.

Ponieważ rejon ten jest akwenem spokojnym (w tym czasie), z dużą ilością wysp, pływać mogą bezpiecznie również rodziny z dziećmi. Dla chętnych elementy szkolenia żeglarskiego, również z oficjalną opinią do książeczki żeglarskiej.

Ogromną zaletą tej destynacji jest możliwość bezproblemowego dojazdu własnym samochodem, a jeżdżą też kursowe autokary, które pozwalają tak zaplanować przystanki, że możliwe jest przepłynięcie wzdłuż wybrzeża i start od mety może być oddalony nawet o 150-200 km.

Wakacje na jachcie

Wczasy 2018 na Pirovac

U nas ceny wyjątkowo promocyjne (za nowy komfortowy jacht z klimatyzacją i wszelkimi wygodami). W zasadzie to gwarantujemy najniższą cenę na rynku – Jeśli znajdziesz (choćby i w internetowym bookingu) czarter w tym samym terminie na Bavarii 51 o podobnym wyposażeniu i na tym samym akwenie – dzwoń – dogadamy się 🙂

Jeśli są Państwa zainteresowani konkretną trasą, na tym etapie możemy wszystko wspólnie ułożyć. Do wyboru proponujemy Państwu kilka alternatywnych tras.

Propozycje tras w Chorwacji

Wczasy na jachcie w Chorwacji

 • Pirovac – Hvar – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac – Kaprije – Hvar/ Palmiźana/Stari Grad – Trogir – Primosten – Skradin – Pirovac
 • Pirovac – Trogir – Pirovac  (Chorwacja Środkowa)
  Pirovac – Prvić – Trogir – Milna – Maslenica – Kremik – Pirovac 
 • Pirovac – Split – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac – Zirje – Rogoznica – Split – Stomorska – Tijat/ Zlarin – Pirovac 
 • Pirovac – kier. Rijeka/Pula – Pirovac (Chorwacja Północna)
  Pirovac – Veli Rat – Mali Losinj – Pula – Rab – Sali – Pirovac
 • Pirovac – kier. Dubrovnik – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac – Kakan – Komiza (Vis) – Vela Luka (Korcula) – Palmizana (obok Hvaru) – Primosten – Pirovac

Malowniczy region

Opis regionu, miast, miasteczek…

Pirovac – piękne i czyste plaże, egzotyczna zieleń, cudowna starówka – to wszystko znaleźć można w Pirovacu, kameralnym miasteczku zapewniającym spokojny wypoczynek. Pirovac to spełnienie marzeń dla osób, które szukają wytchnienia od gwaru i tłumu. W okresie letnim można trafić na występy muzyków, koncerty fortepianowe czy uroczystości związane z lokalnym folklorem. Pirovac zlokalizowany jest 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu.

Kaprije – wielbicielom spokoju polecamy postój na wyspie Karpije. Mimo swych niewielkich rozmiarów, to bardzo urokliwe miejsce oferujące smaczne posiłki. W miejscowych tawernach warto spróbować ryb i makaronów. Wprawdzie Karpije zwiedzić Można podczas godzinnego spaceru, jednak piękno okolicznej przyrody na długo pozostaje w pamięci.

Hvar – wiekowe miasto o bogatej kulturze, tradycji i inspirującej historii położone na wyspie o tej samej nazwie, znanej ze swej słoneczności. Miasto niemalże z bajki, cieszące oko wspaniałą architekturą i przyrodą. W Hvarze każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy spokoju – odpoczynek, fani dobrej zabawy – liczne kluby. Będąc na Hvarze warto odwiedzić twierdzę – Fortecę (Španjola), katedrę, teatr, klasztor franciszkański. Wspaniałe wrażenie sprawia także port, który swym widokiem potrafi leczy rany.

Trogir – podróżując jachtem warto zacumować w Trogirze, jednym z najstarszych miast w Dalmacji. Różnorodność tamtejszych zabytków oczaruje nie tylko znawców architektury. Trogir pełny jest zabytków klasy zerowej, a cała starówka wpisana została na listę UNESCO. To miasto muzeum otwarte dla turystów w dzień i w nocy. Wśród olbrzymiej liczby zabytków na uwagę zasługują m.in.: katedra św. Wawrzyńca, ratusz i Dwór Kniazia, kościół i klasztor św. Michała. Niemałą atrakcją są również cumujące w Trogirze jachty. W sezonie można tutaj zobaczyć najnowsze i najdroższe modele

Primosten – miasto z portem położone między zatokami Raduca i Primosten słynące m.in. z piękna okolicznej przyrody i licznych winnic. Mieszkańcy ochoczo zajmują się jeszcze połowem i hodowlą ryb, a także uprawą drzew oliwnych. To jedno z piękniejszych miast na Morzu Adriatyckim, które charakteryzuje się wąskimi uliczkami. Do Primosten przyciągają turyści z jeszcze jednego względu – plaży dla nudystów. W sezonie wiele się tutaj dzieje. Zwiedzając miasto można poznać również miejscowe tradycje poprzez uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach.

Skradin – w odległości około 15 km od Szybenika znajduje się miasteczko Skradin. To jedno  z ciekawszych miejsc w Chorwacji znane ze swej burzliwej historii. Skradin słynie także ze starówki zbudowanej w całości z kamienia. Z tej miejscowości należy udać się do Parku Narodowego Krka, by na własne oczy móc podziwiać piękno wodospadów i bujnej roślinności. To cudowne i bardzo klimatyczne miejsce z licznymi wodospadami, kaskadami i strumyczkami. Warto zauważyć, że  w centralnej części parku znajduje się jezioro Visovac, a także ciekawy pod względem architektonicznym klasztor Franciszkanów wybudowany w 1445 roku.

Prvić – to wyspa skrywająca bardzo cenne pamiątki dawnej kultury. Choć niewielka (można ją obejść dookoła w czasie ok. 2 godz.), bardzo popularna wśród żeglarzy. Panuje tam typowy morski klimat. Kamienne uliczki, szum fal, dźwięk świerszczy – tak w skrócie można opisać Prvić. Pozycjami obowiązkowymi są lokalne specjały, których należy skosztować przy szklaneczce rakiji lub suszonych fig przygotowanych zgodnie z pradawnymi recepturami.

Milna – na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač znajduje się urokliwa miejscowość w ślicznej zatoce bardzo dobrze chronionej od wiatrów, oferująca piaszczyste i żwirowe plaże. To lubiane przez podróżników miejsce, które wabi turystów licznymi perełkami architektonicznymi. Najbardziej znana to tzw. Anglišćina, w której według niektórych źródeł żył angielski lord. Jej wygląd jest interesujący  z powodu małych i nielicznych okien w murach.

Kremik – bezpieczna marina usytuowana nieopodal słynnej chorwackiej miejscowości Primosten, charakteryzująca się licznymi miejscami postojowymi.

Žirje – to ceniona za swoje naturalne piękno mała osada rybacka,  znana głównie z bogatego obszaru do połowu ryb. Zachwyca skalistymi terenami kąpielowymi w uroczych zatoczkach. To ciche miejsce oddalone od zgiełku, bardzo dobrze nadające się do spokojnego wypoczynku. Szczególnie polecamy je osobom lubiącym piesze czy rowerowe wycieczki.  W Vela Stupica znajdują się ruiny średniowiecznego zamku.

Rogoznica – to ciche, śródziemnomorskie miasteczko, ulokowane na półwyspie, który kiedyś był wyspą. Sztuczny nasyp został stworzony w XIX wieku. Na wyspie przeważają lasy, stare kamienne domy przypominające dawną kulturę. Rogoznica to jedno z bardziej cenionych przez żeglarzy miejsc z bezpiecznym portem. Turystom polecamy inspirujące zabytki dziedzictwa kulturowego: kościół Św. Mikołaja, Św. Jana Trogirskiego, Najświętszej Maryi Panny, kaplicę Matki Boskiej oraz ruiny twierdzy.

Stomorska – naprzeciwko Splitu na wyspie Šolta znajduje się cudowna morska zatoka. Jej piękność polega na specyficznej atmosferze nawiązującej do starych czasów.

Split – stolica Dalmacji i drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. To bardzo ważny ośrodek administracyjny, ale też i gospodarczy. Najwspanialszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. To, co zostało po murach stało się z czasem częścią powstałej później zabudowy, wtapiając się jakoby w nowoczesne struktury. Mieszkańcy Spiltu znani są ze swej elegancji i należą do najbardziej urokliwych ludzi w całej Chorwacji.  Warte obejrzenia jest przede wszystkim stare miasto. Właśnie tutaj znajduje się większość najbardziej uroczych miejsc. Stąd  trafić można także na najbardziej popularną promenadę  „wysadzoną” palmami.

Zlarin – prom, który kieruje się na wyspę Prvić dociera także na Zlarin. Wyspa piękna, zachwycająca, do tego ciekawa. Posiada typowe chorwackie zabudowania i uroczy port. W miejscu tym zachwyca widok turkusowej, niewiarygodnie czystej wody, w której aż roi się od jeżowców. Na wzgórzach zlokalizowane są stare kościoły: Św. Marija z 1740, Św. Roka z 1649, „Naszej Dziewicy z Raszelju” z XV wieku zrekonstruowany w 1714 roku. Przed laty wyspa słynęła z wydobycia koralu.

Rijeka – znane z największego w Chorwacji portu. Najsłynniejszym miejscowym zabytkiem jest twierdza z XIII wieku wykorzystywana dziś jako miejsce krzewienia kultury. Odbywają się tam liczne koncerty czy pokazy sztuki. Rijeka posiada wiele ciekawych muzeów – morskie, miejskie, historyczne czy archeologiczne.

Pula – miasto o typowo śródziemnomorskim klimacie, otoczone najczystszymi w regionie wodami Morza Adriatyckiego. Najczęściej odwiedzanym zabytkiem jest amfiteatr pochodzący z I wieku wybudowany przez rzymskiego cesarza Wespazjan. To bardzo dobrze zachowany zabytek słynący z krwawych walk gladiatorów. Pula zachwyca także innymi skarbami: rzymskim forum, świątynią Augusta z I wieku, ratuszem z XIII wieku, zamkiem z XVI, kaplicą Santa Maria Formosa, podwójną bramą, bramą Herkulesa i Łukiem Sergiusza.

Veli Rat – nieduża miejscowość portowa usytuowana w zatoce Čuna w południowo-zachodniej części wyspy Dugi Otok. W okolicy znajduje się dużo lasów sosnowych i miejsc do połowu ryb. Na południu wyspy Dugi Otok rozpościera się jedna z najpiękniejszych zatok Adriatyku, Park Przyrody Telašćica.

Mali Losinj – miasto na Adriatyku znane jako popularny kurort turystyczny. Leży w zatoce Augusti. Do XIX wieku była to mała wioska, która przerodziła się w prawdziwe miasto nadmorskie. Miejsce wyjątkowe z uwagi na piękno przyrody i licznych zabytków świadczących o burzliwej historii.

Rab – pagórkowata wyspa z licznymi dębami leżąca w paśmie wewnętrznym Archipelagu Kvarnerskiego, chroniona przed wiatrami przez wysoki szczyt Kamenjaku sięgający 408 m.

Szybenik  – płynąc kanałem św. Antoniego dostaniemy się do Szybenika. Na wejściu witają nas świata nawigacyjne umieszczone po prawej stronie na twierdzy św. Mikołaja, z lewej na latarni Jadria. Szybenik to stosunkowo młode miasto, w którym daje się zauważyć silny wpływ renesansu. Świadczy o tym katedra św. Jakuba. Ten oryginalny obiekt zbudowany jest z bloków białego kamienia wapiennego, które nie zostały połączone żadną zaprawą. Szybenik był miastem często obleganym przez wojska, dlatego na starówce wybudowano duży zbiornik na wodę z czterema studniami.

Wakacje marzeń!

Dla miłośników żeglarstwa i nie tylko...

Zarezerwuj teraz
Nie posiadasz uprawnień żeglarskich?

Szkolenie przez skippera

Dla osób nie posiadających uprawnień żeglarskich proponujemy skorzystanie z usług naszych skipperów posiadających wieloletnie doświadczenie na wodach greckich. Rejsy ze skipperem (sternikiem) umożliwiają odwiedzenie ciekawych miejsc których samodzielnie można by nie znaleźć.

Rejsy po Morzu Jońskim to idealny sposób na wypoczynek, spotkanie fajnych ludzi, poznanie lokalnej kultury, kuchni oraz niezwykle urokliwych chorwackich wysp.

W drugiej połowie czerwca i na początku lipca proponujemy rejsy na Adriatyku. Odwiedzimy wyspy wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża. Zwiedzimy miasteczka, będziemy się budzić w cudownych zatoczkach. Zabawa, wypoczynek, sielanka.

Ponieważ rejon ten jest akwenem spokojnym (w tym czasie), z dużą ilością wysp, pływać mogą bezpiecznie również rodziny z dziećmi. Dla chętnych elementy szkolenia żeglarskiego, również z oficjalną opinią do książeczki żeglarskiej.

Ogromną zaletą tej destynacji jest możliwość bezproblemowego dojazdu własnym samochodem, a jeżdżą też kursowe autokary, które pozwalają tak zaplanować przystanki, że możliwe jest przepłynięcie wzdłuż wybrzeża i start od mety może być oddalony nawet o 150-200 km.

Jeśli zainteresowani jesteście konkretną trasą, na tym etapie możemy wszystko wspólnie ułożyć. Jeśli chcecie konkretnej propozycji, to może być np. trasa Biograd na Moru – Trogir z odwiedzeniem wysp Hvar, Vis, Brać. Wszędzie są tam piękne miejsca warte zobaczenia.

Dobór trasy

Trasy rejsów uzgadniane indywidualnie pozwalają na spędzanie czasu zgodnie z oczekiwaniami załogi, czyli albo spokojna opcja połączona z kąpielą w niezliczonych zatoczkach Wysp Jońskich i wieczornych spotkaniach w greckich knajpkach albo żeglarskie wyzwania jak wyprawy. Uczestnictwo w rejsie nie wymaga posiadania doświadczenia żeglarskiego.

Wczasy z dziećmi

W rejsach mogą uczestniczyć dzieci powyżej 3 lat. W sezonie letnim woda w na Morzu Jońskim ma zazwyczaj ok. 30 stopni co powoduje ze  wczasy na jachcie z dziećmi są doskonałą zabawą jak i pretekstem do nauki pływania. Dla dzieci zapewniamy kamizelki asekuracyjne. Wysoka temperatura i przejrzystość wody dają wielką przyjemność z poszukiwania skarbów na dnie morza.

Kompletacja załogi

Zazwyczaj na rejs zgłaszają się kompletne 11 osobowe załogi.

Jest też możliwość aby dołączyć do załogi, która liczy mniej niż 11 osób i poszukuje pozostałych członków załogi w celu zmniejszenia kosztów. Zapytania o taką możliwość w konkretnych terminach proszę wysyłać na nasze kontakty mailowe.